Koučink

Co koučink je

Ráda bych řekla svými slovy, ne slovy učebnice nebo skript, ale slovy osobní zkušenosti, že koučink je naprosto něčím jiným, než se samo slovo zdá být. 

Jedná se o metodu doprovázející procesem uvědomování a procesem hledání nových cest a řešení a zároveň stanovování si vlastních cílů (reálných). Cíle si stanovuje klient, jako výsledek vlastního uvědomovacího (koučovacího) procesu. Kouč sehrává roli průvodce k myšlenkám, ke kterým se v běžném životě většinou nedostaneme a rozplétá různá mylná přesvědčení či zacyklení. Krok po kroku tak postupně dochází ke změnám, k naplnění a ke zkvalitnění života. Nutno říci, že to i díky nenásilnému předání a ukotvení zodpovědnosti za vlastní život.

Více o mém vlastním procesu přejetí metody v mém blogovém článku zde.

Co koučink není

- udělování rad

- tréninkový plán na život

- tlačení k cíli a k plnění úkolů, které někdo stanovil

- metoda direktivního přístupu

- psychoterapie


Proč ano

Protože se jedná o metodu bezpečnou, stojící na zásadách důvěry, bezpečí a férovosti. Metoda je transparentní a její účinnost je lehce měřitelná. 

A protože dopřát si čas pro sebe, pro své myšlenky, pro setkání s vlastním uvědomováním a pro kroky, které povedou k naplnění našich cílů či přání, by mělo být součástí našich životů. Sami na sebe hledáme čas velmi obtížně, domluvit si setkání s koučem už však tolik obtížné není a je to právě to setkání, co nám ten čas na sebe dá. Navíc naše vlastní dialogy (já se sebou nebo já s partnerem či kamarádkou) jsou mnohdy zacyklené a naše přemýšlení nás často vede pořád do těch stejných slepých uliček. Kouč jakožto nestranná osoba dobře pracující s metodou, tato zacyklení a slepé body snáze uvolní.


© 2018 Jana Krátká| Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!